درباره ما

قصه هَندساز

یکی بود یکی نبود زیر گنبد کبود پسری بنام سهیل نشسته بود.

درباره هندساز

فکر سهیل بسیار آشفته بود،چون 27 اسفند تولد خواهرش و 29 اسفند روز مادر بود و از طرفی عید نوروز 1396 داشت میومد و او نمیدونست براشون چی کادو بگیره !

سهیل که همیشه دوست داشت هدیه های که میده خاص باشن و در هیچ جای دیگه مثل اونا نباشه برای همون یک لیست تهیه کرد تا بتونه بهتر تصمیم بگیر!

آخر سر تصمیم گرفت که :

از مادر یکی از دوستاش که سازنده زیور آلات دستساز بود یک گردنبند خرید کند !

یک نقاشی از چهره مادرش  به دوستش که نقاش بود سفارش بدهد !

خواهر سهیل که از گردنبد خیلی ذوق کرده بود ، ازش پرسید از کجا گرفته و سهیل نیز ماجرا را به خواهرش گفت و خواهرش نیز تصمیم گرفت جواهر سازی را پیش مادر دوست سهیل آموزش ببیند!

قصه واقعی ما بر سر رسید ولی سر آغاز قصه هَندساز شد:)

قصه هندساز

اگه بخواهیم هَندساز را به صورت کلی توصیف کنیم باید بگیم که:
هَندساز روند سنتی قصه بالا را به کمک تکنولوژی سریع تر ، کم هزینه تر  و بدون در نظر گرفتن محدودیت زمانی و مکانی تبدیل کرده است  و پلتفروم و بستری  برای آموزش ، سفارش و خرید آثار هنری و دستسازه های اورجینال هنرمندان و برندهای هنری می باشد.

فلسفه نام

هَندساز ( HandSaz ) ترکیبی از واژه لاتین “Hand” (هَند) به معنی دست و واژه  “ساز” از مصدر ساختن  هست که در کل اشاره به هنرهای دارد که دست ها نقش مهمی در خلق اثر دادند . 

Hand+Saz
سـاز + دست

دل نوشته

  1. در این وضیعت نابسامان جامعه چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ فرهنگی و هنری نگذاریم که این دو بیـت  پر فـهـمـوم از فردوسـی بر جامعه مـا سـایه افکند:

نـهان گشت کـردار فرزانگان

پـراکنده شـد کـام دیوانگان

هنر خوار شد جادویی ارجمند

نـهان راسـتی آشـکارا گزند

  1. وقتی هنر در جامعه کمرنگ و خوار شود در پی آن روح جامعه افسرده خواهد شد و هنر زمانی رشد میکند که عموم مردم از آن حمایت کند و نه عده ای محدود و خاص پس نگذاریم روایت هنرمندان ما مثل فردوسی شود که وقتی داشتن جنازه او را از دروازه شهر بیرون میبردند از دروازه دیگر شهر زر و پاداش شاه برای اثر شاهنامه به خانه فردوسی برده می شد – آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟ – پس ما در #کنار_هم از هنر و هنرمند تا دیر نشده #حمایت_کنیم تا باشد که رستگار شویم 🙂 
    البته منظور از حمایت فقط خرید اثر نیست ، مطالعه در مورد هنر ، سبک ها ، شرکت در نمایشگاه و … خود به خود به هنر و هنرمند و روح جامعه کمک خواهد کرد چون کسی که ارزش هنر بداند برای آن پول پرداخت میکند – قدر گوهر  گوهری داند – هندساز نیز در تمامی این مراحل یاریتان خواهد کرد  🙂

قصه شما

این همه ما گفتیم ، الان نوبت شماست 🙂

AM ARTIST

هنرمند هستم

+ ممنون که به هَندساز اعتماد کردید و ما در جواب این اعتماد قول می دهیم با تمامی وجود برند و قصه شما را به دیگران بازگو کنیم که نتیجه آن هم ارتقا و شناخته شدن برند شما و هم هندساز خواهد شد .
ثبت نام رایگان
LOVE ARTIST

هنرمند نیستم

+ ممنون که به هنر و هنرمند ارزش قائل هستید و ما در جواب این ارزش سعی میکنیم هَندساز را محلی مطمئن و با کیفیت برای آثار هنری و دستسازها هنرمندان و آموزش و مقالات هنری تبدیل کنیم.
با تخفیف های ویژه